Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące PDO

Co to są nici PDO i jak działają?

Nici liftingujące PDO początkowo stosowane były w Korei, ale bardzo szybko dotarły do ośrodków medycyny estetycznej na całym świecie. Idea zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę nici, które stopniowo rozpuszczając się rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu i angiogenezę, co wpływa pozytywnie na gładkość, poprawę kolorytu skóry, znikanie zmarszczek, zwężenie porów i wreszcie efekt liftingu skóry, co poprawia owal twarzy.

Nici liftingujące PDO to syntetyczne monofilamentowe włókna, których czas rozpuszczania po implantacji w skórze wynosi 180-210 dni. Nici PDO implantują się bardzo gładko, przez co nie wywołują mikrourazów, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji. Materiał, z którego nici są wykonane, jest obojętny dla tkanek, Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

Zalety zabiegu:

– bezpieczeństwo
– brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
– wysoka skuteczność i natychmiastowy efekt- brak nacięć i blizn
– nici liftingujące są całkowicie wchłaniane, niewyczuwalne pod skórą
– zabiegi można powtarzać

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Procedura jest odpowiednia dla osób od ok. 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej. Zabieg może być wykonywany przez cały rok, słońce nie jest czynnikiem limitującym wykonywanie tego zabiegu.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany kolagen.

Efekt jest długotrwały (do 2 lat).

Wskazania: 

Twarz

– poziome i pionowe zmarszczki czoła
– lifting czoła
– obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
– wiotka tkanka, opadające brwi
– dolna powieka – worki pod oczami
– bruzdy nosowo-wargowe
– bruzdy marionetkowe (linie marionetki)
– V lifting
– „chomiki”
– lifting podbródka
– wygładzenie zmarszczek

Szyja

– fałdy i zmarszczki poprzeczne

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem implantacji nici PDO niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia z pacjentem zasadę działania i przebieg zabiegu. Przed implantacją nici skóra znieczulana jest kremem znieczulającym, a następnie lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób.

Zabieg

Cały zabieg trwa różnie długo, zależnie od ilości implantowanych nici PDO. Przykładowo: zabieg na całą twarz trwa ponad godzinę. Średnio zużywane jest wtedy do 50 nici.

Czy implantacja jest bolesna?

Zabieg nie jest bolesny,  nie towarzyszy mu krwawienie, ani obrzęk. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne ukłucia.

Zalecenia pozabiegowe

Na ogół brak skutków ubocznych i komplikacji. Po zabiegu pacjenci wracają do codziennych zajęć. Zaczerwienienia po wkłuciach służących do wprowadzania nici utrzymują się kilka godzin. Czasami powstają siniaczki, które mogą uwidocznić się od razu lub nawet kilka godzin po zabiegu.Może również wystąpić przejściowy obrzęk leczonego miejsca. W razie większego odczynu w ramach zabiegu naświetlamy światłem LED w celu przyspieszenia gojenia skóry.

Przeciwwskazania:

– ciąża i okres karmienia piersią
– choroba nowotworowa
– otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
– zaburzenia krzepliwości krwi
– terapia przeciwzakrzepowa
– choroby autoimmunologiczne

 

Czas i cena

  • 1 nić PDO 110 zł
  • Ilość implantowanych nici jest bardzo indywidualna, na przykład do likwidacji "chomików" potrzeba 5-10 nici na jedną stronę.
  • Lifting podbródka to około 10 nici.
Zarezerwuj termin« powrót