search

Jak pielęgnować dłonie narażone na częste odkażanie?

« POWRÓT NA BLOG

Dłonie to jedna z tych części ciała, o której często zapominamy podczas domowej pielęgnacji. To właśnie ręce, jako jedne z pierwszych zaczynają się starzeć – są narażone na przesuszenia, działanie detergentów i szkodliwych promieni słonecznych. Czas pandemii sprawił, że zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na dłonie i ich higienę. Jak zatem pielęgnować dłonie, gdy częste odkażanie może mieć na nie negatywny wpływ? Wyjaśniamy poniżej!

Dlaczego dłonie szybko zdradzają oznaki starzenia?

Dłonie są partią ciała, która jest niezwykle narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Fizjologicznie na grzbietowej części dłoni jest mało gruczołów łojowych i ilość produkowanego łoju nie jest wystarczająca, by można było sobie pozwolić na brak pielęgnacji związanej z nawilżeniem i natłuszczeniem skóry tej okolicy. Skóra rąk jest również stosunkowo cienka. Te dwa elementy sprawiają, że czynniki atmosferyczne takie jak słońce czy mróz, w łatwiejszy sposób zaczynają oddziaływać na skórę dłoni i ją uszkadzają.

Dodatkowym elementem pogarszającym wygląd dłoni jest postępujący zanik tkanki tłuszczowej na ich grzbiecie, co powoduje dodatkowo uwidocznienie żyłek i ścięgien.

Wpływ środków odkażających na kondycję dłoni

Z powodu pandemii zaczęliśmy zwracać szczególną uwagę na dokładną higienę rąk. To bardzo dobry i słuszny nawyk, ale należy wiedzieć, że takie działania nie pozostają obojętne na kondycję skóry dłoni. Długie, dokładne i częste mycie rąk oraz dezynfekcje po myciu i pomiędzy nimi środkami z użyciem alkoholu, sprawiają że dodatkowo przesuszamy i niszczymy skórę. Coraz częściej nosimy również nitrylowe lub lateksowe rękawiczki, które również nie są przyjazne dla skóry dłoni i czasami mogą uczulać. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wszystkie te działania mają realny wpływ na stan skóry dłoni.

Jak zregenerować dłonie?

Po umyciu (najlepiej za pomocą mydeł antybakteryjnych w dozownikach) i osuszeniu rąk koniecznie trzeba pamiętać o regeneracji dłoni. Możemy wykorzystać do tego celu nasz ulubiony krem do rąk lub nawet balsam do ciała. Znakomite działanie odkażające i pielęgnujące ma nawilżająco-ochronny żel Yonelle z linii Yoshino Pure&Care. W żelu tym zawierającym 70% alkoholu o optymalnym działaniu przeciwko wirusowym i bakteriom zastosowano dodatkowo niezmiernie skuteczny kompleks pielęgnacyjny, który przeciwdziała wysuszaniu się i wiotczeniu skóry dłoni. W żelu wykorzystano niezwykłą siłę regenerującą kwasu hialuronowego oraz potencjał kojąco-łagodzący esencji z płatków kwiatów YOSHINO. Dodatek D-pantenolu i aloesu wzmacnia efekty poprawy stanu i wyglądu skóry, narażonej na uszkodzenia w wyniku agresywnego działania środków o właściwościach dezynfekujących. Natychmiastowe i stabilne działanie nawilżające preparatu utrzymuje się przez 5 godzin po aplikacji. Skóra pozostaje nawilżona, miękka i gładka.

Jak chronić dłonie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych?

Myśląc o kompleksowej pielęgnacji dłoni, pamiętajmy również o codziennej ochronie przeciwsłonecznej z uwzględnieniem kremu z filtrem do powierzchni grzbietowej dłoni. W ten sposób zapobiegamy powstawaniu późniejszych przebarwień. Bardzo ważna jest również intensyfikacja pielęgnacji w nocy, czyli smarowanie dłoni przed pójściem spać, czy spanie w bawełnianych lub bambusowych rękawiczkach, co zapobiega wycieraniu kremu w pościel i ułatwia wchłanianie. Warto również co kilka dni zintensyfikować pielęgnację poprzez zastosowanie okluzji z folii spożywczej po nałożeniu grubszej warstwy kremu, dodatkowo w celu utrzymania ciepła można nałożyć rękawiczki kuchenne do chwytania gorących naczyń. Skóra dłoni poprawi się na pewno po takiej półgodzinnej terapii, a preparat wchłonie się znakomicie.

Zabiegi na dłonie w gabinecie

Musimy pamiętać, że oprócz mycia, dezynfekcji i regeneracji skóry dłoni domowymi sposobami, warto pójść o krok dalej i skorzystać z zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Jakie procedury będą najlepsze? W celu likwidacji przebarwień świetnie sprawdzą się peelingi, lasery i IPL. Dla nawilżenia i rewitalizacji skóry polecamy mezoterapię lub Dermapen, a dla poprawy wyglądu zalecamy wypełnienie grzbietowej powierzchni dłoni za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapniowego. Takie zabiegi to doskonały sposób na dogłębną regenerację i odświeżenie skóry dłoni.