search

Leczenie trądzika i blizn potrądzikowych

Trądzik młodzieńczy, jak również powstałe w jego efekcie blizny potrądzikowe, są bardzo powszechnym problemem. Przyczyn trądziku jest bardzo wiele i zwykle leczymy go objawowo.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Trądzik powstaje, gdy dochodzi do zatykania porów w skórze nadmierną ilością łoju, z równoczesnym wykształceniem bakterii beztlenowych. Problem ten nie dotyczy tylko powierzchni skóry, ale i jej głębszych warstw. Zazwyczaj podstawowymi objawami są intensywne wypryski i zaczerwienienia. Najbardziej rozpowszechnioną odmianą dolegliwości jest trądzik pospolity, występuje w ponad 90% wszystkich przypadków.

Problem trądziku dotyczy zazwyczaj nastolatków, rzadziej pojawia się u osób dorosłych.

Na początku okresu dojrzewania zaczynają być produkowane w zwiększonym stopniu hormony płciowe. To główny czynnik powodujący trądzik, gdyż właśnie one sprawiają, że zwiększa się efektywność gruczołów łojowych.

Trądzik pospolity ciężko jest wyleczyć całkowicie. Ma on skłonność do nawrotów. Inne przyczyny powstawania trądziku to nieodpowiednia dieta obfitująca w potrawy tłuste i ciężkostrawne, nieprawidłowa higiena twarzy (warto stosować do mycia twarzy produkty o odczynie obojętnym, niepodrażniającym skóry), nadmierny stres, nadmiar alkoholu.

Leczenie trądziku

Bezwzględnie musi zaczynać się wizytą konsultacyjną u dermatologa. To lekarz ustala, jaką terapię stosować. Czy ma to być konwencjonalne leczenie zewnętrzne i wewnętrzne, czy zastosowanie peelingów chemicznych.

W Instytucie YONELLE proponujemy również nowatorską metodę LED-MIX- opartą na zastosowaniu kremu z kwasem delta aminolewulinowym (ALA), który aktywowany światłem czerwonym LED działa jak miejscowy antybiotyk, zmniejszając odczyn zapalny skóry.

  • Skinbooster na bazie TCA i nadtlenku wodoru z działaniem przeciwzapalnym
  • Peelingi  na bazie glutationu z boosterem trądzikowym by zapobiec wyrzutowi większej ilości zmian zapalnych

W wielu przypadkach należy stosować techniki łączone.

Likwidacja blizn potrądzikowych

Najlepszą metodą jest laser frakcyjny
Dermapen z osoczem bogatopłytkowym PRP.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP lub biostymulatorami

Można też dodatkowo stosować peelingi chemiczne.

Przed i po

Polecane zabiegi