search

Mezoterapia – doskonały zabieg na pierwszą wizytę w gabinecie medycyny estetycznej!

« POWRÓT NA BLOG

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z biegiem lat stały się coraz bardziej popularne i dostępne dla większego grona pacjentów. Kiedy pozostaje w nas jednak nutka niepewności, jaki zabieg z zakresu medycyny estetycznej wybrać jako pierwszy, to zawsze odpowiedzią na wszelkie wątpliwości będzie mezoterapia. Dlaczego jest tak popularna i polecana niemal każdemu? Wyjaśniamy!

Jak działa mezoterapia?

Stymuluje regenerację skóry, wygładza, rozjaśnia i nawilża, a na dodatek pozwala zaaplikować skórze potężną dawkę substancji odżywczych. Oto mezoterapia w pigułce! Tymczasem pod tą nazwą kryje się znacznie więcej zalet, o których powinien dowiedzieć się każdy, kto planuje rozpocząć swoją przygodę z medycyną estetyczną. O zabiegu tym warto pomyśleć, jeśli rozważa się pierwszą wizytę w gabinecie lekarza medycyny estetycznej.

Mezoterapia to bezpieczny zabieg, który poprzez nakłucia skóry cienką igłą pozwala wprowadzić w jej głąb konkretne substancje, w tym koktajle odżywcze zawierające nie tylko kwas hialuronowy, ale też mieszanki witaminowo-peptydowe, jak również osocze bogatopłytkowe. Nieuzasadnione są wszelkie obawy o ból, ponieważ przed rozpoczęciem zabiegu stosujemy krem znieczulający. Nawet tak prosty zabieg, jak mezoterapia, pomaga zredukować zmarszczki, odżywić zmęczoną skórę na twarzy, szyi, dekolcie, czy ciele, a nawet odmłodzić dłonie.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii?

Mezoterapia jest procedurą bezpieczną i choć nawet w jej przypadku występują pewne przeciwwskazania, jest ich znacznie mniej niż w przypadku np. zabiegów laserowych. Przeciwwskazania te dotyczą jedynie sytuacji, które wykluczają poddawanie się jakimkolwiek zabiegom estetycznym. Mowa tu o czynnych infekcjach, ciąży, zmianach zapalnych i nowotworowych czy przyjmowaniu leków, które zaburzają krzepnięcie krwi.

Jakie efekty daje mezoterapia?

Mezoterapia może być wykonana różnorodnymi preparatami, na różnych głębokościach skóry i w wielu okolicach ciała. Nawet ta najbardziej popularna, wykonywana kwasem hialuronowym, może mieć swoje odmiany. W zależności czy użyje się kwasu nieusieciowanego, który jest najbardziej popularny i daje efekt nawilżenia, rozjaśnienia, regeneracji skóry, czy też kwasu hialuronowego usieciowanego, który podany głębiej będzie stanowił rodzaj podskórnego rusztowania i oprócz poprawy kolorytu i faktury skóry będzie dodatkowo działał mocno stymulująco. Zabieg mezoterapii pozwala ujędrnić także brzuch, dłonie, ramiona czy uda, daje też znakomite rezultaty w redukcji cellulitu.
Mezoterapia to doskonały zabieg pozwalający zachować skórę w dobrej kondycji na dłużej. Jest to procedura, którą warto wykonywać prewencyjnie. Nie tylko jak już zauważymy pierwsze oznaki starzenia, ale po prostu jako metodę kondycjonowania skóry. Kobiety, które regularnie wykonują tego typu zabiegi, w przyszłości będą cieszyć się lepszym wyglądem skóry, niż ich koleżanki stroniące od wszelkich procedur pobudzających jej regenerację.

Mezoterapia i brak reakcji alergicznych

Zabieg ten ma jeszcze jedną wielką zaletę. Mezoterapia nie wywołuje reakcji alergicznych, szczególnie w przypadku mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP, która od wielu lat bije rekordy popularności. Preparat wykorzystany podczas zabiegu uzyskuje się z krwi pacjenta. Jest to zabieg autologiczny, dzięki czemu daje pewność, że nie wywoła alergii. Takiej mezoterapii mogą zatem poddać się osoby, które obawiają się korzystania z innych preparatów lub po prostu zależy im na naturalnych substancjach. Zawarte w osoczu czynniki wzrostu będą ujędrniać skórę i poprawiają jej gęstość, cera stanie się świetlista i zdrowsza.