search

Termolifting Zaffiro – jak działa i jakie daje rezultaty?

« POWRÓT NA BLOG

Kiedy z wiekiem spada ilość kolagenu w skórze, zaczynamy dostrzegać, że staje się ona bardziej wiotka, pojawiają się pierwsze zmarszczki. W medycynie estetycznej dysponujemy zabiegami, które na szczęście potrafią w nieinwazyjny sposób uporać się z tymi problemami. Doskonałym rozwiązaniem będzie termolifting Zaffiro. Jak działa? Wyjaśniamy!

Jak działa termolifting Zaffiro?

Zaffiro wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR do podgrzewania warstw głębokich skóry do 65 stopni C, co powoduje natychmiastowe skręcenie włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra zagęszcza się, poprawia się jej napięcie i faktura, staje się mniej podatna na powstawanie zmarszczek i wiotczenie. Termiczny lifting Zaffiro opóźnia trwale proces starzenia się skóry. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest komfortowy dla pacjentów. Podczas procedury odczuwane jest jedynie ciepło pod koniec dość długiego impulsu.

Kiedy widać efekty po zabiegu Zaffiro?

Pierwsze rezultaty są widoczne od razu. Efekt uniesienia policzków i poprawa owalu widoczne są już w gabinecie, zwłaszcza w połowie zabiegu, gdy porównamy połowę twarzy poddaną liftingowi do tej, na której jeszcze nie wykonano zabiegu. Następnie efekt z czasem się utrwala. Neokolagenogeneza, czyli proces powstawania nowych włókien kolagenowych przez podstymulowane fibroblastów jest rozłożony w czasie i trwa do 6 miesięcy. Zabieg wykonuje się zwykle 1 raz, rzadziej 2 razy w roku.

Kiedy warto poddać się zabiegowi Zaffiro?

Termolifting Zaffiro warto wykonać, gdy zobaczyliśmy u siebie pierwsze oznaki zwiotczenia skóry, przy konieczności poprawy owalu twarzy i opadaniu powiek lub policzków. Będzie to dobry zabieg na wygładzenie bruzd oraz zmarszczek w okolicy warg i nosa. Świetnie sprawdza się w obrębie skóry twarzy, szyi, brzucha i wewnętrznej strony ramion oraz na obszarze nad kolanami. Termolifting Zaffiro można również stosować profilaktycznie, aby nie dopuścić do pogłębiania się procesów starzenia. Jest to zabieg całoroczny i może być wykonywany również latem, niezależnie od tego czy skóra jest opalona, czy nie.

Z jakimi innymi zabiegami łączyć Zaffiro?

Zabieg termoliftingu może być łączony z wieloma zabiegami np. mezoterapią igłową, peelingami, nićmi liftingującymi, wypełniaczami czy toksyną botulinową. Ważne, by zabiegi wykonywać w odpowiedniej sekwencji czasowej. Peelingi lepiej jest wykonać przed zabiegami termoliftingu. Dla odmiany nici liftingujące, czy wypełniacze zawsze lepiej jest wykonać 2-3 miesiące po zabiegach termoliftingu, a nie odwrotnie ze względu na to, że podgrzewanie skóry może spowodować szybsze rozłożenie się nici czy wypełniacza.