search

IPL

IPL (Intense Pulse Light), czyli impulsowe źródło światła to technologia zaliczana do rodziny laserów, choć nie jest laserem w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Różnica polega na tym, że światło lasera jest skoncentrowaną wiązką światła o określonej długości fali, a IPL emituje szerokie spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Tkanki, które zawierają poszczególne chromofory zostają uszkodzone w podczas zjawiska fototermolizy selektywnej, czyli bez uszkodzenia tkanek bezpośrednio sąsiadujących. Odpowiednia do danej terapii długość fal świetlnych, uzyskiwana jest za pomocą specjalnych wymiennych filtrów wmontowanych w lampę emitującą wiązkę świetlną, odcinających długości fal poniżej wartości zastosowanego filtra.

Wskazania:

  • fotoodmładzanie skóry
  • zamykania naczynek
  • likwidacja przebarwień
  • likwidacja naczyniaków
  • usuwanie owłosienia

Przygotowanie do zabiegu

  • Nie należy stosować środków drażniących skórę.
  • Nie należy wykonywać depilacji woskiem oraz peelingów chemicznych.
  • Nie należy stosować retinoidów na około miesiąc przed planowanym zabiegiem.
  • W dniu zabiegu wypić, zarówno przed i po zabiegu, 2-3 litry wody.

Odczucia w trakcie

Pacjent odczuwa, które można porównać do „strzały z ciepłej gumki recepturki” z towarzyszącym błyskiem odczuwalnym mimo zastosowanych okularów. Intensywność odczuć zależy od progu bólowego.

Po zabiegu

Po zabiegu twarz schładzamy okładem z lodu, a jeżeli istnieje potrzeba, nakładamy krem przeciwzapalny. W razie dużego odczynu w celu przyspieszenia gojenia oferujemy naszym pacjentom w cenie zabiegu naświetlenia światłem czerwonym emitowanym przez LED. W domu pacjent powinien nawilżać skórę wodą termalną oraz stosować ochronę przed promieniami UV. Nie ma przeciwskazań do stosowania make up’u.

W przypadku fotoodmładzania można spodziewać się niewielkiego zaczerwienia skóry, które ustępuje w pierwszej dobie po zabiegu.

W przypadku usuwania zmian pigmentowych bezpośrednio po zabiegu dochodzi do ich ściemnienia, które ustępuje stopniowo, w ciągu 2 tygodni od daty zabiegu.

Przy usuwaniu zmian naczyniowych dochodzi do największych zmian pozabiegowych. Najczęściej jest to silny rumień, zasinienie i obrzęk. Zmiany utrzymują się od kilku dni do dwóch tygodni.

Po pojedynczych zabiegach możliwe jest podjęcie codziennych zajęć zaraz po zakończeniu leczenia. Przy dużej ilości zmian na twarzy może być konieczne krótkotrwałe ograniczenie zwykłych aktywności w pracy, czy w domu.

RODZAJE ZABIEGÓW Z IPL

Fotoodmładzanie skóry

Zabieg, w którym podczas dwóch naświetleń twarzy wykonywanych w trakcie jednej wizyty, likwiduje się zmiany pigmentowe i naczyniowe z równoczesną stymulacją kolagenu.
Poprawie ulega zarówno koloryt skóry, jak i jej faktura, jędrność, sprężystość oraz elastyczność.
Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie.
Zabiegi wykonywane są w sekwencji miesięcznej.

Usuwanie zmian naczyniowych:

1. Rumień
2. Pajączki naczyniowe
4. Poszerzone naczynia krwionośne
4. Naczyniaki płaskie i wypukłe

Zabieg Naczynkowy IPL + zabieg kosmetyczny wykonany kilka dni po zabiegu IPL.

Likwidacja przebarwień

Skuteczne, krótkie zabiegi IPL działające na piegi i przebarwienia. Zaraz po zabiegu ma miejsce ściemnienia przebarwienia z odczynem rumieniowym na skórze. W przeciągu 2 tygodni dochodzi do złuszczania i stopniowego zmniejszenia przebarwienia. Niezbędne jest powtarzanie zabiegu co trzy, cztery tygodnie.

Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie i zazwyczaj są to trzy do pięciu zabiegów. Niezbędna jest również ochrona UV do minimum 4 tygodni od ostatniego zabiegu. W sytuacji, gdy przebarwienia znajdują się na całej twarzy proponujemy kompleksową wersję zabiegu laserowego wzmocnioną kosmetycznym zabiegiem wybielającym.

Zabieg Przebarwieniowy IPL + kosmetyczny zabieg wybielający na całą twarz.

IPL MIX

Nowoczesna i równocześnie bardzo bezpieczna metoda leczenia trądzika młodzieńczego z zastosowaniem IPL lub LED z synergistycznie działającym środkiem fotouczulającym. Zabieg polega na godzinnej aplikacji na skórę leczniczego kremu zawierającego substancję fotoaktywną, która pod wpływem światła LED lub IPL ulega aktywacji i działa zmniejszająco na stan zapalny skóry w przebiegu trądzika.

Ze względu na uwrażliwienie skóry na działanie światła dziennego (nawet w pochmurny dzień) ważne by przez minimum 48 godzin po zabiegu stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną SPF50 Konieczna seria zabiegów. Ilość i częstotliwość zabiegów ustalane są indywidualnie.

Depilacja

Zabieg polegający na działaniu światła lasera lub IPL na barwnik włosa – melaninę, zawartą w mieszku włosowym, w efekcie czego dochodzi do jego uszkodzenia i obumarcia włosa. Niezbędna jest seria 5 do 7 zabiegów wynikająca z fizjologii włosa. Czasem po kilku miesiącach potrzebny jest zabieg przypominający. Skóra przed zabiegiem nie może być opalona, po zabiegu obowiązuje czterotygodniowy okres ochrony przeciwsłonecznej z zastosowaniem wysokich filtrów SPF.

Na ok. trzy tygodnie przed zabiegiem, włosów nie należy wyrywać mechanicznie.

Efekty

Fotoodmładzanie skóry to zarówno usuwanie zmian naczyniowych i zaburzeń pigmentacji, ale także pobudzanie regeneracji i odbudowy kolagenu. Co w końcu daje efekt wygładzenia skóry twarzy, likwidacji drobnych zmarszczek oraz zwężenia rozszerzonych porów – znaczna poprawa faktury skóry. Działanie IPL zgodne jest z powszechnym na całym świecie trendem w dziedzinie medycyny estetycznej. Aby osiągać jak najlepsze efekty, zachowując jak najmniejszą inwazyjność zabiegów.

Znieczulenie

Do wszystkich zabiegów oprócz zamykania naczynek można zastosować znieczulenie kremem EMLA. W przypadku zamykania naczynek środek znieczulający mógłby spowodować ich obkurczenie, co mogłoby wpłynąć negatywnie na efekty zabiegu.

Przeciwwskazania

ciąża, świeża opalenizna lub samoopalacz, używanie kremów z retinolem (przestać używać na miesiąc przed zabiegiem), leki światłouczulające (retinoidy, zioła dziurawiec, nagietek), choroba nowotworowa, bielactwo, łuszczyca, depilacja woskiem lub pensetą ok. 3 tygodni przed zabiegiem (przed zabiegami depilacji), stosowanie antykoagulantów (względne)