Laser frakcyjny Mosaic (Fraxel)

Laser frakcyjny Mosaic (Fraxel)

Jak działa fraxel?
Laser frakcyjny (fraxel) to  nowoczesny typ lasera, który łączy skuteczność działania ze stosunkowo małą inwazyjnością.
Laser frakcyjny Mosaic jest zbudowany w taki sposób, iż wiązka światła spójnego jest rozbijana na mikrowiązki, pomiędzy którymi znajdują się obszary skóry nienaruszonej. Mikrowiązki wnikają w głąb skóry, robiąc w niej setki mikrodziurek, tworząc swoiste mikrokolumny. To w nich przebiegają procesy naprawcze i regeneracyjne, które w związku z zajęciem najmniejszej możliwej powierzchni przebiegają błyskawicznie i owocują stymulacją nowotworzenia włókien kolagenowych przy najmniejszych możliwych objawach ubocznych – skóra wygląda jak po oparzeniu posłonecznym. Ciepło wydzielane w trakcie powstawania mikrokolumny przenika również do otaczających ją tkanek działając stymulująco, również na kolagen w tych obszarach. W trakcie jednego zabiegu pokrywana powierzchnia leczonej skóry to zakres od 15 do 25%.
Częstotliwość powtarzania zabiegów ustalana indywidualnie przez lekarza zależy od agresywności ich wykonania i rodzaju zmian. Zabiegi mogą być wykonywane w sekwencjach 1-6 tygodniowych.

Ogólne wskazania i efekty działania
Są bardzo szerokie i wszechstronne, dzięki udowodnionej klinicznie skuteczności, bezpieczeństwu urządzenia i dużemu rozpowszechnieniu ze względu na krótki okres gojenia.

 • ujędrnianie skóry twarzy, szyi, dekoltu
 • poprawa owalu twarzy (lift)
 • usuwanie blizn – blizny potrądzikowe
 • wygładzanie zmarszczek
 • fotoodmładzanie
 • usuwanie rozstępów
 • zamykanie rozszerzonych porów na twarzy
 • likwidacja zmarszczek wokół ust i oczu
 • lift powiek górnych
 • usuwanie przebarwień i melasmy
 • zmniejszanie wiotkości skóry brzucha (np. po porodzie, odchudzaniu) oraz ramion
 • odmładzanie skóry dłoni (ujędrnienie, likwidacja plam soczewicowatych)
 • usuwanie rozstępów, blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych
 • usuwanie zmian po likwidacji tatuaży i naczyniaków

Przygotowanie do zabiegu
Przed każdym zabiegiem laserowym niezbędna jest konsultacja lekarska, omówienie procedury i inwazyjności zabiegów. Pacjent otrzymuje receptę na krem znieczulający, którym należy posmarować się na godzinę przed planowanym zabiegiem. Znieczulić można się również w gabinecie, przyjeżdżając na godzinę przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu
Zabieg w zależności od wielkości naświetlonego pola trwa od kilku minut (mała blizna), do 30-45 minut (twarz, brzuch, pośladki). Pacjent ma na sobie specjalne okulary ochronne.

Odczucia w trakcie zabiegu
Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego oraz chłodzenia zimnym nadmuchem  doznania pacjenta w trakcie zabiegu są niewielkie, porównywalne do ukłuć igiełkami.

Po zabiegu
Normalnym objawem jest zaczerwienienie i ewentualnie minimalny obrzęk (zazwyczaj większy w dniu następnym) oraz pieczenie i swędzenie skóry podobne do tego, po oparzeniu posłonecznym. Objawy mogą być różnie nasilone i trwać od 24 godzin do kilku dni, w zależności od agresywności zabiegu.  Bezpośrednio po zabiegu naświetlona skóra musi być chłodzona specjalnymi cold packami minimum przez 30 min, a następnie by przyspieszyć gojenie i zmniejszyć objawy pozabiegowe naświetlamy ją światłem czerwonym emitowanym przez LED.
Ochrona przeciwsłoneczna maksymalnymi filtrami SPF 50+ jest niezbędnym elementem postępowania pozabiegowego. Drugim istotnym elementem pielęgnacji okołozabiegowej jest odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry.
Odmładzanie , ujędrnianie skóry , poprawa owalu:

Odmładzanie:
twarz 1200 zł
szyja: 800 zł
twarz + szyja: 1500 zł
dłonie 800-1000zł
dekolt 500-1500 zł

Ujędrnianie zwiotczałej skóry ciała:
brzuch od 1200 zł
ramiona od 1200 zł

Zmniejszenie rozszerzonych porów
od 800 zł

Likwidacja blizn, blizn potrądzikowych, rozstępów
od 250 zł

Przeciwskazania
Ciąża, czynny proces nowotworowy, opryszczka, zmiany zapalne na skórze, zaburzenia krzepnięcia, świeża infekcja górnych dróg oddechowych.

Działanie niepożądane

 • Opryszczka. Jeżeli pacjent ma skłonność do nawracającej opryszczki otrzymuje profilaktycznie, przed i po zabiegu, doustne leki antyopryszczkowe.
 • Przebarwienia i odbarwienia. Powstają przy nieprzestrzeganiu ścisłej ochrony przeciwsłonecznej.
 • Blizny. Powstają bardzo rzadko, zwykle wtedy, gdy zastosowane są zbyt mocne parametry w stosunku do wytrzymałości skóry.
Zarezerwuj termin« powrót

Specjaliści polecają również