search

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny to nowoczesny typ lasera, który łączy skuteczność działania ze stosunkowo małą inwazyjnością.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Laser frakcyjny jest zbudowany w taki sposób, iż wiązka światła spójnego jest rozbijana na mikrowiązki, pomiędzy którymi znajdują się obszary skóry nienaruszonej. Mikrowiązki wnikają w głąb skóry, robiąc w niej setki mikrodziurek, tworząc swoiste mikrokolumny. To w nich przebiegają procesy naprawcze i regeneracyjne, które w związku z zajęciem najmniejszej możliwej powierzchni przebiegają błyskawicznie i owocują stymulacją nowotworzenia włókien kolagenowych przy najmniejszych możliwych objawach ubocznych – skóra wygląda jak po oparzeniu posłonecznym.

Ciepło wydzielane w trakcie powstawania mikrokolumny przenika również do otaczających ją tkanek działając stymulująco, również na kolagen w tych obszarach. W trakcie jednego zabiegu pokrywana powierzchnia leczonej skóry to zakres od 15 do 25%.

Częstotliwość powtarzania zabiegów ustalana indywidualnie przez lekarza zależy od agresywności ich wykonania i rodzaju zmian. Zabiegi mogą być wykonywane w sekwencjach 1-6 tygodniowych.

Przygotowanie do zabiegu

Przed każdym zabiegiem laserowym niezbędna jest konsultacja lekarska, omówienie procedury i inwazyjności zabiegów. Pacjent otrzymuje receptę na krem znieczulający, którym należy posmarować się na godzinę przed planowanym zabiegiem. Znieczulić można się również w gabinecie, przyjeżdżając na godzinę przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Zabieg w zależności od wielkości naświetlonego pola trwa od kilku minut (mała blizna), do 30-45 minut (twarz, brzuch, pośladki). Pacjent ma na sobie specjalne okulary ochronne.

Odczucia w trakcie zabiegu

Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego oraz chłodzenia zimnym nadmuchem doznania pacjenta w trakcie zabiegu są niewielkie, porównywalne do ukłuć igiełkami.

Po zabiegu

Normalnym objawem jest zaczerwienienie i ewentualnie minimalny obrzęk (zazwyczaj większy w dniu następnym) oraz pieczenie i swędzenie skóry podobne do tego, po oparzeniu posłonecznym. Objawy mogą być różnie nasilone i trwać od 24 godzin do kilku dni, w zależności od agresywności zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu naświetlona skóra musi być chłodzona specjalnymi cold packami minimum przez 30 min, a następnie by przyspieszyć gojenie i zmniejszyć objawy pozabiegowe naświetlamy ją światłem czerwonym emitowanym przez LED.

Ochrona przeciwsłoneczna maksymalnymi filtrami SPF 50+ jest niezbędnym elementem postępowania pozabiegowego. Drugim istotnym elementem pielęgnacji okołozabiegowej jest odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry.

Efekty

Ogólne wskazania i efekty działania są bardzo szerokie i wszechstronne, dzięki udowodnionej klinicznie skuteczności, bezpieczeństwu urządzenia i dużemu rozpowszechnieniu ze względu na krótki okres gojenia.

 • ujędrnianie skóry twarzy, szyi, dekoltu
 • poprawa owalu twarzy (lift)
 • usuwanie blizn – blizny potrądzikowe
 • wygładzanie zmarszczek
 • fotoodmładzanie
 • usuwanie rozstępów
 • zamykanie rozszerzonych porów na twarzy
 • likwidacja zmarszczek wokół ust i oczu
 • lift powiek górnych
 • usuwanie przebarwień i melasmy
 • zmniejszanie wiotkości skóry brzucha (np. po porodzie, odchudzaniu) oraz ramion
 • odmładzanie skóry dłoni (ujędrnienie, likwidacja plam soczewicowatych)
 • usuwanie rozstępów, blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych
 • usuwanie zmian po likwidacji tatuaży i naczyniaków

Przeciwwskazania

Ciąża, czynny proces nowotworowy, opryszczka, zmiany zapalne na skórze, zaburzenia krzepnięcia, świeża infekcja górnych dróg oddechowych.


czas trwania zabiegu:
10 - 45 minut
cena zabiegu:
Sprawdź w cenniku