search

Mezoterapia

To zabieg polegający na licznych płytkich nakłuciach skóry, w celu wprowadzenia do niej określonych substancji.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Do najczęściej używanych środków do mezoterapii należy kwas hialuronowy oraz mieszanki peptydów i witamin.
Rodzaj preparatu, ilość zabiegów i częstotliwość jest zawsze dobierana przez lekarza w zależności od potrzeb pacjenta.

Ogólne wskazania i efekty po zabiegach mezoterapii:

 • ujędrnienie, nawilżenie, rozświetlenie skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • poprawa owalu twarzy
 • zmniejszenie zmarszczek
 • ujędrnienie brzucha, ud, ramion, wierzchu dłoni
 • redukcja cellulitu

Przygotowanie do zabiegu mezoterapii

Skóra, na której wykonywany jest zabieg nie może mieć oznak stanu zapalnego, zmian o charakterze ropnym, przeciwwskazaniem jest również opryszczka, jak i uogólniona infekcja oraz podwyższona temperatura.

Po zabiegu mezoterapii

Skóra jest zwykle podrażniona, zaczerwieniona, mogą wystąpić ślady po nakłuciach, czasami drobne siniaczki. Objawy te mogą utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni.

RODZAJE ZABIEGÓW

 • Mezoterapia preparatami kwasu hialuronowego nieusieciowanego
 • Mezoterapia skinboosterami i mezoterapia głęboka
  Biostymulacja na bazie mezoterapii (biostymulatory z peptydami), biostymulacja na bazie głębszych depozytów ( preparaty z RH kolagenem)
 • Mezobotox
  Połączenie niewielkiej ilości jednostek toksyny botulinowej z preparatami używanymi do mezoterapii. Znakomity efekt wokół oczu, ale też na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Świetne rezultaty w leczeniu rumienia.
 • Leczenie łysienia
 • Osocze bogate w płytki
  Zabieg popularnie nazywany jako tzw. wampirzy lifting oparty jest na zasadach mezoterapii z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego koncentratu autologicznych płytek krwi. Preparat przygotowywany jest bezpośrednio przed zabiegiem indywidualnie dla każdego pacjenta na drodze odwirowania jego krwi, pobranej do specjalnych probówek. Odwirowane osocze zawiera skoncentrowaną liczbę płytek oraz liczne czynniki wzrostu, które działają wielokierunkowo: poprawiają gęstość skóry, ujędrniają, zmniejszają zmarszczki i bruzdy, mają również działanie wolumetryczne. Zabieg mezoterapii osoczem bogatym w płytki jest całkowicie bezpieczny, gdyż wykonany preparatem uzyskanym w naturalny sposób od pacjenta. Po zabiegu zwykle występuje dość duży obrzęk i zaczerwienienie. Objawy ustępują w ciągu 2-3 dni.

Znieczulenie

Ciąża, czynna infekcja, opryszczka, zmiany zapalne i nowotworowe skóry, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Przeciwwskazania

Ciąża, czynna infekcja, opryszczka, zmiany zapalne i nowotworowe skóry, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, zaburzenia krzepnięcia krwi.