search

Peeling na bazie glutationu

Peeling na bazie glutationu to znakomity amerykański peeling średniogłęboki o mocnym działaniu złuszczającym, znany ze swojej skuteczności i niezawodności.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Zawiera: glutation, kwas kojowy, TCA (kwas trójchlorooctowy), fenol, kwas salicylowy, wit. C, kwas retinowy. Produkt o pH 1,3-1,5.

Przed użyciem peelingu nie jest wymagane specjalne przygotowanie skóry do zabiegu. Pacjenci stosujący kremy z retinoidami powinni przerwać ich stosowanie na 3 dni przed zabiegiem peelingu.

Produkt nadaje się do wszystkich rodzajów skóry i wszystkich obszarów ciała. Najczęściej stosowany jest na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.

Wskazania do zastosowania:

 • Przebarwienia posłoneczne,
 • Melasma
 • Zmniejszenie blizn potrądzikowych
 • Zmniejszenie widoczności porów
 • Odmładzanie i poprawa jędrności skóry poprzez działanie stymulujące kolagen

Przebieg zabiegu

Dla uzyskania najlepszych rezultatów skórę przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić z makijażu i odtłuścić 100% acetonem.

Peeling:
Peeling nakładamy warstwami przy pomocy jałowego gazika. Przy pierwszej aplikacji peelingu odczuwalne będzie lekkie pieczenie w miejscu aplikacji. Kolejne aplikacje peelingu powodują już minimalny dyskomfort. Dla polepszenia komfortu pacjenta można użyć wentylatora skierowanego na miejsce zabiegowe. W miejscu poddanym zabiegowi, pojawi się zaróżowienie lub zaczerwienienie skóry. W niektórych przypadkach na skórze może pojawić się lekkie „szronienie”. Wystąpienie „szronienia” skóry jest bardziej prawdopodobne w przypadku leczenia bardzo zniszczonych obszarów skóry, blizn, zmian trądzikowych czy silnej pigmentacji.

Po zabiegu

Preparat pozostaje na skórze poddanej zabiegowi. Pacjent otrzymuje specjalny zestaw do pielęgnacji skóry w domu. Obszary poddane działaniu peelingu nie powinny być myte i dotykane przez co najmniej 6 godzin po zabiegu. Pacjent powinien chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych i stosować krem ochronny z filtrem SPF 50+. Peeling może być stosowany na noc jednak należy brać pod uwagę dyskomfort w czasie snu. Jeżeli obecne są przebarwienia po aplikacji peelingu dochodzi do ich przejściowego ściemnienia.

W domu pacjent stosuje po 6 godzinach i rano następnego dnia specjalne chusteczki aktywujące dalsze działanie peelingu , następnie specjalny produkt nawilżający.

Łuszczenie zaczyna się 3-4 dnia i trwa minimum 3 dni, czasem dłużej. Nie należy odrywać łuszczących się płatów skóry tylko pozwolić im się złuszczyć w naturalny sposób.

Po kilku dniach maksymalnego łuszczenia skóra nadal będzie się podłuszczać, ale możliwe jest nałożenie kamuflującego podkładu. Zwykle proces złuszczania kończy się po 7-10 dniach.

Efekty

Przeciwwskazania

 • pacjentki w ciąży i karmiące piersią
 • pacjenci z alergią na którykolwiek ze składników preparatu oraz aspirynę
 • pacjenci, którzy stosowali isotretinoine (Izotek) w ciągu ostatnich 4 miesięcy
 • pacjenci z uszkodzeniami skóry, oparzeniami słonecznymi, infekcją, aktywną opryszczką
 • pacjenci po niedawno wykonanym zabiegu elektrolizy lub złuszczania chemicznego
 • pacjenci w czasie chemio lub/i radioterapii
 • pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi lub obniżoną odpornością

cena zabiegu:
Sprawdź w cenniku