search

Toksyna botulinowa

Botox, to substancja białkowa o charakterze neurotoksyny, która hamuje przewodnictwo nerwowe pomiędzy nerwami i mięśniami. W medycynie stosuje się toksynę botulinową t A.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Wskazania do zastosowania TOKSYNY BOTULINOWEJ

  • zmarszczki mimiczne („kurze łapki”, „bruzda gniewu”, bruzdy poprzeczne na czole)
  • zmarszczki na nosie (typu „bunny”)
  • poziome zmarszczki na szyi („pierścienie Wenus)
  • pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi („indycza szyja”)
  • nadpotliwość

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta.
Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale można zastosować znieczulenie miejscowe kremem EMLA.

Odczucia w trakcie zabiegu

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać niewielki pieczenie towarzyszące iniekcji. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut.

Po zabiegu:

może wystąpić krótkotrwały, przemijający obrzęk i zaczerwienienie nastrzykiwanej okolicy
nie należy się przez kilka godzin kłaść i schylać, jak również przez kilka dni nie można wykonywać jakichkolwiek zabiegów, ani masaży na twarzy (mogą spowodować przemieszczenie się preparatu do innej, niepożądanej grupy mięśniowej).

Działania niepożądane:

przy podaniu leku do innej grupy mięśniowej, możliwość porażenia mięśni innych niż planowano, co może spowodować przemijający defekt kosmetyczny np.: obniżenie linii brwi, w sporadycznych przypadkach opadanie powieki. Działania te występują niezmiernie rzadko przy prawidłowym podaniu preparatu i przestrzeganiu zasad pozabiegowych przez pacjenta.

Efekty

1. zmniejszenie napięcia w mięśniach odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych (kurze łapki, zmarszczki poziome i pionowe na czole, zmarszczki wokół ust), a co za tym idzie relaksację i wygładzenie tych zmarszczek.

2. blokada zakończeń nerwowych zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego, co zmniejsza wydzielanie potu.

Efekty TOKSYNY BOTULINOWEJ utrzymują się średnio od 4 do 8 miesięcy. W leczeniu nadpotliwości nawet dłużej. Pełne działanie botuliny jest widoczne po kilku dniach (do 2 tygodni) od wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania

Ciąża, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego np. miastenia gravis, nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie), stosowanie leków tj : aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, zakażenia i nowotwory skóry, czynna opryszczka, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (względne).


cena zabiegu:
Sprawdź w cenniku