search

Zamykanie naczynek i likwidacja rumienia

Poszerzone naczynka na twarzy, szyi i dekolcie to jeden z najczęstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetu medycyny estetycznej. Mogą stanowić problem izolowany, ale czasami są jednym z objawów trądziku różowatego.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Dlaczego jesteśmy ekspertami w usuwaniu naczynek?

  • Mamy wiedzę i kilkunastoletnie doświadczenie (od 1999 r.) w pracy na większości laserów dostępnych na rynku amerykańskim i europejskim.
  • Likwidacja naczynek to nasza specjalność! Umiemy zamknąć każde naczynko na twarzy!
  • Doskonale znamy specyfikę wykonywania zabiegów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn; dostosowujemy do niej metodę oraz intensywność procedur medycznych.
  • Dajemy możliwość wyboru: laserowe zamykanie naczynek lub IPL w zależności od potrzeb.
  • Zapewniamy szybsze gojenie poprzez zastosowanie lampy LED (bezpłatnie dla pacjentów YONELLE).
  • Możemy się pochwalić znacznym gronem „powracających, zadowolonych pacjentów”. Jeśli planują zabieg zamykania naczynek lub usuwania rumienia, to tylko u nas!
  • Gwarantujemy długotrwałe rezultaty oraz optymalny dobór odpowiedniej pielęgnacji skóry.

„Fachowość, kompetencja, zaangażowanie w problem pacjenta, są naszymi priorytetami. Zapraszamy”.
Dr n. med. Monika Kuźmińska – Dyrektor Medyczny YONELLE

Przyczyny powstawania rozszerzonych naczynek i rumienia:

  • czynniki genetyczne – rozszerzone naczynka często występują rodzinnie,
  • czynniki hormonalne (stosowanie kuracji hormonalnej, środków antykoncepcyjnych zawierających estrogeny),
  • czynniki wewnętrzne – stany alergiczne i przewlekłe zapalenia skóry,
  • czynniki zewnętrzne, takie jak: intensywne opalanie, duże i częste wahnięcia temperatur, czynniki atmosferyczne takie jak: znaczna wilgotność, niska temperatura, silny wiatr, nadmierne opalanie w solarium, częste korzystanie z sauny, długotrwałe stosowanie sterydów zarówno miejscowo, jak i doustnie, palenie papierosów.

TWARZ, SZYJA, DEKOLT

Poszerzone naczynka na twarzy, szyi i dekolcie to jeden z najczęstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetu medycyny estetycznej. Mogą stanowić problem izolowany, ale czasami są jednym z objawów trądziku różowatego.

Rodzaje zmian

Telangiektazje (pajączki skórne) to poszerzone naczynka włosowate w skórze do rozmiaru widocznych gołym okiem. Położone są płytko i zwykle są czerwone, choć czasami mogą być sine. Lokalizują się zwykle na policzkach, na nosie, pod oczami, na brodzie, ale często również na szyi, czy dekolcie, czyli w miejscach narażonych na działanie słońca i innych czynników atmosferycznych. Szczególnie częstą lokalizacją są skrzydełka nosa. Przebieg naczynek może być gwiazdkowaty (pajączki), linijny, guzkowaty lub drzewkowaty. Pajączki zasilane są zwykle centralnym większym naczyniem, którego zamknięcie jest gwarancją zniknięcia pajączka.

Rumień to po prostu zaczerwienie określonych partii skóry twarzy widoczne gołym okiem, najczęściej na policzkach, brodzie, ujawniające się w stanie stresu, silnych emocji, zmian temperatur, przegrzania. Same naczynia są widoczne tylko w dużym powiększeniu, ale jest ich więcej niż w normalnej skórze. Rumień towarzyszy lub poprzedza wystąpienie teleangiektazji, gdzie naczynia są widoczne już gołym okiem. Termin „popękane naczynka”, choć powszechnie używany, nie oddaje stanu rzeczy. Naczynia zachowują swoją ciągłość, a problem tkwi w ich poszerzaniu się i zwiększonej ilości. Nadmierne unaczynienie może prowadzić do przerastania skóry, jak w końcowych stadiach trądzika różowatego .

Metody zamykania naczynek i likwidacji rumienia

Najlepszą metodą zamykania naczynek na twarzy, szyi i dekolcie i likwidacji rumienia jest zastosowanie IPL lub lasera. Drobne naczynia i rumień leczymy za pomocą IPL. Do zamykania naczynek i naczyniaków typy cherry najlepiej sprawdza się laser neodymowo-yagowy.

KOŃCZYNY DOLNE

Przyczyny powstania zmian

Przyczyną powstawania takich naczyń są czynniki genetyczne, styl życia (brak ruchu, gorące kąpiele), ciąża, poród, zaburzenia hormonalne. Część zaburzeń może przebiegać łagodniej bez niewydolności zastawek żył powierzchownych, co skutkuje upośledzeniem odpływu krwi, zastojem żylnym i wzrostem ciśnienia hydrostatycznego w naczyniach powierzchownych i sprawia, że wiotkie ściany naczyń odkształcają się.

Powstanie żylaków jest objawem niewydolności żył układu powierzchownego u 80% pacjentów, u pozostałych 20% problem dotyczy żył głębokich.

Problem poszerzonych naczyń na kończynach dolnych dotyczy prawie połowy osób powyżej 50 roku życia.

Już bardzo młode osoby, poniżej 18 roku życia, mają problemy z żyłkami na kończynach dolnych i zauważają pierwsze objawy choroby. Wraz z wiekiem problem nasila się i tak w wieku powyżej 60 lat, ponad 60% uskarża się na problemy z żylakami. Jest to więc problem społeczny. W znacznej części ma on znaczenie głównie estetyczne, ale z wiekiem coraz istotniejszy jest aspekt zdrowotny Najłagodniejszą postacią są drobne naczynia pajączkowate, niemniej mocno widoczne i szpecące nogi nawet bardzo młodych kobiet, (problem dotyczy głownie kobiet). Rozwój zmian może zatrzymać się na tym etapie, ale mogą też rozwinąć się żylaki, a następnie zmiany troficzne na skórze. Leczenie poszerzonych naczyń na kończynach ma więc nie tylko znaczenie estetyczne, ale jest profilaktyką rozwoju niewydolności żylnej.

Rodzaje zmian:

  • Teleangiektazje – rozszerzone naczynia splotu podbrodawkowego, mają postać czerwonych i czerwono-niebieskich „nitek”.
  • Venektazje – są odmianą teleangiektazji występującą na kończynach dolnych i dotyczącą drobnych naczyń żylnych. Mają sino-niebiebieskie lub sino-czerwone zabarwienie, co jest efektem dużej ilości krwi żylnej w naczyniu.
  • Poszerzone żyły siatkowate – to naczynia żylne większego kalibru (ok. 2-4 mm) i położone nieco głębiej. Mają dłuższy przebieg niż venektazje.
  • Żylaki – poszerzone powierzchowne naczynia żylne o zwykle większej średnicy i o krętym przebiegu, pogrubione i poskręcane, uwypuklone ponad poziom skóry, zmniejszające się w pozycji leżącej, a nasilone w pozycji stojącej.

Objawy niewydolności żylnej:

  • uczucie ciężkich nóg, ustępujące lub znacznie zmniejszające sie po odpoczynku, zwłaszcza z uniesionymi kończynami,
  • kurczowe bóle łydek, nasilające się w nocy lub w pozycji stojącej i siedzącej i przy upałach, uczucie rozpierania łydek,
  • ból wzdłuż przebiegu żyły,
  • uczucie mrowienia i pieczenia,
  • świąd skóry.

Metody zamykania naczynek kończyn dolnych

Najlepszą metodą zamykania naczynek kończyn dolnych jest laser neodymowo-yagowy.

Polecane zabiegi