search

Refleksologia stóp

Refleksologia stóp to prastara terapia znana i praktykowana na świecie od tysiącleci. To jedna z metod holistycznej terapii ( traktującej człowieka, jako jedność duszy, ciała, umysłu i emocji) - prosta, skuteczna i pozbawiona niekorzystnych dla organizmu efektów ubocznych. Pobudza drzemiące w ciele każdego człowieka mechanizmy samoregulacji, samoregeneracji, samoleczenia.

ZADZWOŃ:   22 330 90 35  UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Zobacz również:

Na czym polega refleksologia?

Refleksologia stóp to prastara terapia znana i praktykowana na świecie od tysiącleci. To jedna z metod holistycznej terapii traktującej człowieka, jako jedność duszy, ciała, umysłu i emocji – prosta, skuteczna i pozbawiona niekorzystnych dla organizmu efektów ubocznych. Pobudza drzemiące w ciele każdego człowieka mechanizmy samoregulacji, samoregeneracji, samoleczenia. Polega na stymulowaniu odpowiednich punktów na stopie tzw. receptorów, aby uruchomić w człowieku jego wewnętrzne siły w celu osiągnięcia optymalnego stanu zdrowia. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd lub część ciała.

Odpowiednik osłabionej części ciała może być na stopie wrażliwy, pogrubiony. Poprzez uciskanie tych miejsc zostaje pobudzona stymulacja organizmu do uregulowania zaburzonych funkcji organizmu oraz praca określonych narządów. Jej zadaniem jest stymulowanie organizmu do lepszego funkcjonowania i uaktywnienia procesów, które zapewnią powrót organizmu do naturalnej równowagi fizjologicznej (fizycznej i emocjonalnej).

Refleksolog nie diagnozuje chorób ani nie leczy objawowo. Pomaga odnaleźć źródło problemu w bezpieczny sposób. Dokładne terapeutyczne rozpracowanie refleksów na stopach polegające na uciskaniu kciukami, palcami oraz specjalnym kołeczkiem wywołuje reakcje fizjologiczne stymulujące organizm.

Rezultaty po zabiegach refleksologii:

 • poprawa ogólnego samopoczucia i sił witalnych,
 • usprawnienie pracy serca i cyrkulacji krwi,
 • przywrócenie równowagi niewydolnym organom i gruczołom,
 • wyrównanie poziomu hormonów,
 • regulacja pracy układu trawiennego,
 • oczyszczenie z toksyn,
 • złagodzenie bólów i migreny,
 • pomoc likwidowaniu problemów związanych z okresem menopauzy,
 • wzmocnienie układu immunologicznego,
 • ulga dla opuchniętych i obolałych stóp,
 • znakomity relaks i odprężenie.

Refleksologia – komu i kiedy polecamy?

Osobom ceniącym naturalne i całkowicie bezpieczne metody terapeutyczne w celu przywróceniu zdrowia na poziomie fizycznym i emocjonalnym, jak również jego utrzymania.

Refleksologia przy PROBLEMACH Z NADWAGĄ

Trudności z pozbyciem się nadwagi pomimo stosowania różnych diet, ciągła walka o dobra sylwetkę i powracający efekt jo-jo, świadczą między innymi o spowolnionej pracy układu pokarmowego. Refleksologia odblokowuje odpowiednie receptory przez co, przyspiesza działanie diety, zmniejsza ociężałość brzucha i jelit. Korzystnie wpływa na stymulację mózgu, dzięki czemu pomaga zmienić nastawienie do jedzenia i radzenia sobie z napadami głodu. W łagodniejszy sposób pozwala przejść przez dietę i wyrobić nawyki odpowiedniego odżywiania.

Przebieg pierwszego zabiegu refleksologii z konsultacją

Pierwszy zabieg, to konsultacja podczas której terapeuta prowadzi rozmowę, ocenia stopy poprzez wykonanie zabiegu i zakłada kartę. Ma ona na celu zapoznanie się terapeuty z dolegliwościami klienta i ustalenie procesu i czasu terapii.

Liczba zabiegów w serii i czas zabiegu dobierane są indywidualnie i są uzależnione od potrzeb oraz stanu zdrowia i kondycji pacjenta.


czas trwania zabiegu:
45 minut
cena zabiegu:
210 zł